Peeling Kawitacyjny

gallery/peeling kawitacyjny w kielcach
gallery/peeling kawitacyjny


Peeling kawitacyjny

 

Peeling, czy też piling, jak piszą niektórzy, ma za zadanie usunąć obumarłe komórki, które znajdują się na zewnętrznej warstwie naskórka, usunąć zanieczyszczenia, a jednocześnie pobudzić skórę do wytwarzania nowych komórek. Stosując regularnie peeling zauważymy, że nasza skóra, będąc lepiej ukrwiona, staje się gładsza, bardziej elastyczna - czyli po prostu pięknieje. Musimy mieć na uwadze kwestię, iż nasza skóra cały czas ciężko pracuje a jej praca to nieustanne wytwarzanie komórek, które z czasem się złuszczają i zastępowane są nowymi. Taki cykl trwa około czterech tygodni, Jednak z uwagi na zanieczyszczenie środowiska, ten czas bardzo często się wydłuża i w związku z tym nasza skóra staje się szorstka, wygląda na bardziej zmęczoną i szybciej się starzeje. Dodając do tego wszystkiego, iż peeling to zabieg przyjemny i bezbolesny, nic nie stoi na przeszodzie aby co jakiś czas z niego skorzystać.

 

Peeling kawitacyjny - czym jest i kiedy go stosować.

 

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem oczyszczania skóry twarzy, szyi, a także dekoltu, pleców  i  rąk.
Peeling kawitacyjny polega na oczyszczeniu skóry za pomocą specjalnego urządzenia-szpatuły i wydobywającej się z niego fali ultradźwiękowej. Tajemnica jego skuteczności kryje się właśnie w tej wibracji. Skóra po zabiegu jest nie tylko oczyszczona – złuszczony zostaje martwy naskórek, usunięty nadmiar łoju i bakterii a przy okazji wykonywany jest mikromasaż o charakterze biostymulującym, dzięki któremu zostaje usprawnione mikrokrążenie i dotlenienie komórkowe.Ultradźwięki emitowane przez urządzenie nie tylko masują skórę ale także wprowadzają substancje aktywne wgłąb - do skóry właściwej. Zabieg wprowadzania substancji czynnej często zwany jest sonoforezą
Zabieg doskonale nawilża i stymuluje naturalne nawodnienie oraz zmiękcza naskórek. Działa kojąco i regenerująco na skórę.
Efekt jest zaskakujący - cera jest gładka, rozjaśniona, nie ma żadnych podrażnień.
Przeznaczony jest do bardzo wrażliwej, delikatnej a także cienkiej skóry, skłonnej do podrażnień i rozszerzonych naczynek, a także jako bezinwazyjny zabieg oczyszczający dla skóry trądzikowej i przetłuszczającej się.
Dzięki peelingowi kawitacyjnemu pozbywamy się zaskórniaków a pory zostają oczyszczone.
Zabieg polecany jest również dla osób z tłustą i łojotokową cerą. Regularnie wykonywany prowadzi do zmniejszenia się przetłuszczania dzięki czemu świecenie nie jest tak intensywne a cera przybiera zdrowy świeży wygląd. Efekt wygładzonej skóry odczuwalny jest już po pierwszym zabiegu a regularne wykonywanie peelingu kawitacyjnego wyraźnie poprawia kondycję skóry.


By spotęgować działanie peelingu kawitacyjnego, warto połączyć go z sonoforezą. Zabieg wykonywany jest na zasadzie ultradźwięków, za pomocą których cenne składniki ampułki dostają się w głębokie warstwy skóry.

 

Zalety peelingu kawitacyjnego:

- wzmaga produkcję kolagenu
- przyspiesza odnowę komórkową
- wyraźnie zmniejsza ilość zanieczyszczeń (usuwa łój i oczyszcza pory)
- poprawia nawilżenie skóry
- usprawnia krążenie
- złuszcza martwy naskórek
- niszczy nagromadzone bakterie odpowiedzialne za powstawanie zmian trądzikowych
- ujędrnia skórę
- przygotowuje skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych (zwiększa absorbcję składników
aktywnych zawartych w kosmetykach).

 

Peeling kawitacyjny wskazania:

 •     przebarwienia
 •     zmarszczki
 •     szary koloryt skóry (skóra zatruta nikotyną)
 •     zsinienia i opuchlizna w okolicy oczu
 •     słabe odżywienie i regeneracja skóry

Peeling kawitacyjny przeciwwskazania:

 •     nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu
 •     ciążą
 •     niewydolność krążenia
 •     stany gorączkowe
 •     ciężki stan ogólny
 •     obecność w tkankach ciał obcych metalicznych (rozrusznik serca, aparat na zęby)
 •     nerwica wegetatywna znacznego stopnia
 •     osteoporoza