Dermomasażer - Masaż Próżniowy

 

gallery/spm
gallery/dermomasażer kielce
gallery/masaż próżniowy w kielcach
gallery/masaz prozniowy kielce

 

Odmładzający i antycellulitowy masaż próżniowy dermomasażerem.

 

Masaż próżniowy, a dokładniej masaż podciśnieniowy, zwany również metodą SPM, to dość nowy zabieg na cellulit powodujący jego znaczną redukcję oraz poprawiający ukrwienie i wygląd skóry. Taki specjalistyczny masaż, wykonywany przeznaczonym do tego urządzeniem, zwanym dermomasazerem, polecany jest również do ujędrniania skóry i modelowania sylwetki.

 

Dermomasażer - co to takiego?

 

Najpierw kilka słów o samym urządzeniu. Urządzenie zaprojektowane zostało przez niemieckiego lekarza Rudolfa Weyergansa. Rewelacyjnie sprawdza się w zabiegach rewitalizujących i odmładzających skórę twarzy, szyi i dekoltu. Jest to również niesamowicie skuteczna metoda pomagająca ujędrnic skórę i skuteczny sposób na cellult. Najprościej określając dermomasażer to urządzenie działające na zasadzie zasysania skóry wytwarzanym podciśnieniem.

 

Dermomasażer - jak to działa?

 

Masaż próżniowy - twarz, szyja dekolt.

 

Zasada działania urządzenia jest bardzo prosta, ale również bardzo skuteczna. Masaż wykonywany jest za pomocą specjalnych głowic, które w zależności od poddawanej zabiegowi częsci ciała, mają różną średnicę. Masaż próżniowy wykonujemy na olejach, wzbogaconych składnikami aktywnymi. Jest on bardzo intensywny i pobudzający. Dermomasażer to urządzenie pracujące pod ciśnieniem, którego odpowiednio dobrana głowica lekko zasysa skórę. "Wciągnięte" w ten sposób komórki skóry są rozciągane, a to pozwala na lepszą penetrację tlenu przez błony cytoplazmatyczne. Efektem takiego oddziaływania jest stymulacja unaczynienia oraz przyspieszenie procesów przemiany materii. W ten sposób stymulowane są fibroblasty do intensywnej produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny. Kiedy skóra na twarzy staje się coraz bardziej wiotka i pomarszczona, rozwiązaniem tych problemów może być właśnie masaż podciśnieniowy dermomasażerem, który przy pomocy pomp ssących poprawia napięcie skóry, stymuluje przepływ limfy, oczyszcza i wzmacnia tkankę podskórną. Stymulujący masaż poprawia równeiż krążenie tętnicze, a szybszy przepływ krwi dotlenia wszystkie warstwy skóry, odżywia ją. Wszystkie procesy dzięki temu przebiegają dynamicznie, powstają nowe komórki skóry, fibroblasty stymulowane są do produkcji nowych włókien kolagenowych. Masaż próżniowy można zastosować również na okolicę oczu. Wykonywany jest pojedynczą, najmnieszą głowicą o niewielkim podciśnieniu.  Intensywny przepływ krwi i limfy detoksykuje, rozjaśnia oraz drenuje górną i dolną powiekę. Metodę SPM poleca sie gdy skóra pod oczami jest cienka, wiotka, poszarzała i widoczne są „podkówki" oraz opuchnięcia.

Masaż próżniowy - cellulit.

 

Masaż próżniowy na cellulit to zabieg bezpieczny jednak nie do końca bezbolesny. Wszystko właściwie zależy od wrażliwości naszej skóry i stopnia cellulitu, który mamy zamiar usunąć. Nie niesie on jednak ze sobą ryzyka powikłań, w odróżnieniu od inwazyjnych zabiegów na cellulit. Jedyne, co może się pojawić, to zaczerwienienie skóry i czasami drobne siniaczki.
Metoda działania dermomasażera jest prosta i jak sama nazwa wskazuje, do swojego działania wykorzystuje specjalnie dobrane głowice oraz wytwarzaną przez urządzenie próżnię. Dzięki wykorzystaniu próżni poprawia się krążenie krwi i limfy wewnątrz ciała. To natomiast powoduje ułatwione usuwanie toksyn z organizmu, a szczególnie z warstw skóry, gdzie się gromadzą, powodując cellulit. Zasada działania zbliżona jest do masażu bańka chińską jednak dużo bardziej skuteczna.
Masaż taki wykonujemy najcząściej na wybrane partie ciała - czyli tam, gdzie chcemy poprawić wygląd naszej skóry - ujędrnić ją i usunąć cellulit. Dzięki pobudzeniu krążenia krwi limfy stanie się ona bardziej jędrna, a cellulit stanie praktycznie niewidoczny. Zabieg dermomasażerem pozwala na dotlenienie miejsc do tej pory niedotlenionych i nieodżywionych wskutek pojawienia się cellulitu. Dodatkowo, wytwarzana próżnia, pobudza spalanie tłuszczu.
Masaż próżniowy dermomasażerem może być wykonywany także z innymi zabiegami na cellulit, na przykład z liposukcją ultradźwiękową równie skutecznie zmniejszającą cellulit. Takie połączone zabiegi dają wtedy jeszcze lepsze efekty, które są jednak widoczne dopiero po kilku zabiegach. Warto jednak pamiętać, że nie wolno poddawać się masażowi więcej niż raz dziennie. Natomiast w celach podtrzymania efektów należy chodzić na zabiegi co najmniej raz w miesiącu. Dzięki temu możliwa jest spora redukcja cellulitu.

Masaż próżniowy ma dużo zalet. Oprócz wspomagania walki z cellulitem, ujędrnia ciało, rzeźbi sylwetkę, poprawia napięcie skóry po liposukcji. Metoda SPM oczyszcza organizm z toksyn, przez co poprawia dotlenienie skóry. Pobudzanie układu limfatycznego wzmacnia odporność organizmu. Należy zwrócić uwagę, że efekty masażu próżniowego są widoczne dopiero po pewnym czasie i pod warunkiem, że zabiegi wykonujemy regularnie. Zmniejszanie cellulitu to proces stopniowy i długotrwały.

 

Dermomasażer - przeciwskazania, informacje :

 

 • Nadciśnienie,
 • żylaki, zapalenie żył
 • choroby serca i nerek
 • dermatozy,
 • ciąża i laktacja
 • zapalenie wątroby
 • opryszczka aktywna
 • nadczynność tarczycy (w przypadku zabiegu na twarz, dekolt i szyję)
 • infekcje skórne
 • trądzik różowaty
 • aktywny trądzik młodzieńczy
 • stany gorączkowe
 • po ekstrakcji zęba

 


Zabiegi powinny być wykonywane 2 - 3 razy w tygodniu.