Masaż Bańką Chińską

gallery/masaż bańką chińską w kielcach

Antycellulitowy masaż bańką chińską

 

... czyli jeden z najbardziej popularnych sposobów na skuteczną i morderczą walkę z cellulitem, skórką pomarańczową oraz na jędrną skórę objętą tymi zmianami. Należy zaznaczyć jednak, że bańka chińska jest dobra nie tylko na brzuch i cellulit. Stosuje się ją również w celu likwidacji bólów kręgosłupa czy dolegliwości mięśniowych.

Cellulit

Cellulit, jak wiadomo, to utrapienie wielu pań, a pod tym zagadnieniem skrywają się bardzo brzydko i nieładnie wyglądające złogi tłuszczu podskórnego, które tworzą na powierzchni skóry fałdki i grudki. Najczęściej tworzą się one w okolicach ud, pośladków, brzucha, kolan i łydek. Na cellulit nie ma klasycznego specyfiku, który za pomocą paru tabletek uczyni cuda. Jeśli ktoś pisze inaczej, tzn. że chce nas zwyczajnie naciągnąć. Jak na razie nie ma sposobu na szybkie pozbycie się cellulitu. Większość proponowanych metod i zabiegów zaczyna działać po kilku tygodniach lub miesiącach choć pierwsze, drobne efekty są widoczne czasami i po pierwszym zabiegu. Do kupienia jest tez ogromna ilość preparatów kosmetycznych, kremów czy tabletek, które mają natychmiast doprowadzić do usunięcia cellulitu. Większość z nich jednak nie działa. Podobnie ma się sytuacja z gadżetami masującymi mającymi wspomagać działanie kosmetyku. Efekty też są niewielkie bo prawda jest taka, że to właśnie masowanie zaatakowanych cellulitem miejsc ciała daje lepsze efekty niż ten cudowny preparat za który często płacimy krocie.
I właśnie jednym z najlepszych sposobów masażu, pomagającym pozbyć się cellulitu, jest masaż bańką chińską. Jest to świetna forma, obok drenażu limfatycznego, na pozbycie się nieestetycznych grudek i dołków w skórze oraz na ujędrnieni skóry. Masaż bańką chińską nie jest jednak wskazany dla każdego rodzaju skóry a dodatkowo, w przeciwieństwie do drenażu limfatycznego, może być dość bolesny. Odwiedźmy więc pobliski gabinet kosmetyczny i dowiedzmy się jaki mamy rodzaj cellulitu i jak najlepiej z nim walczyć.

Rozróżniamy kilka form cellulitu - czyli kilka jego odmian. Ważne jest aby wiedzieć z jakim cellulitem mamy do czynienia. Dopiero wtedy możemy podjąć skuteczną walkę.

Rodzaje cellulitu:

Cellulit wodny.

To cellulit dotykający głównie kobiety szczupłe. Jego powstawanie związane jest ze złym krążeniem krwi i limfy w tkance łącznej naszego ciała. Jeśli tkanka ta jest zbyt miękka, pozwala przenikać limfie wraz z toksynami do komórek tłuszczowych. Cellulit ten powstaje najczęściej na udach, ale może się także pojawić na łydkach, w okolicach kostek oraz na ramionach.

Cellulit tłuszczowy.

Cellulit tłuszczowy to rodzaj cellulitu związany najczęściej z wagą naszego ciała – czyli pojawiający się głównie u osób z otyłością lub takich, które dość szybko lub nagle przybrały na wadze. Ten rodzaj cellulitu występuje najczęściej na udach, biodrach, pośladkach i brzuchu, ale może także wystąpić na łydkach i pod kolanami. Powstaje, gdy w naszych komórkach zbierają się kwasy tłuszczowe, gromadzące się nierównomiernie w postaci małych grudek pod skórą.


Cellulit cyrkulacyjny.

Ten rodzaj cellulitu jest najgorszy gdyż tworzy się powoli i jest bardzo trudny do usunięcia czy zredukowania. Rozpoznać go można głównie poprzez dotyk gdyż tworzą go bardzo twarde i zbite bolesne grudki. Cellulit cyrkulacyjny pojawia się głównie na udach oraz nad kolanami. Zwalczenie tego rodzaju cellulitu trwa niestety bardzo długo a pozbycie się go całkowicie graniczy wręcz z cudem. Można go jednak w zadowalający sposób zredukować i sprawić, że będzie on naprawdę mało widoczny.

Cellulit rzekomy.

Cellulit rzekomy charakteryzuje się opadaniem tkanki podskórnej i skóry najczęściej w obrębie ud i pośladków. Spotykamy go najczęściej u osób które często się odchudzają. W związku z częstym odchudzaniem następuje niedobór tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej a także związany z tym nadmiar skóry.Tu jedynym sposobem walki jest niestety zwiększenie tkanki tłuszczowej.

Więcej o cellulicie znajdziesz tutaj - CELLULIT

Masaż bańkami chińskimi jest jednak jedną z lepszych metod walki o gładką skórę, jest jednak dość agresywną formą walki z cellulitem. Nie jest przez to polecany wszystkim paniom. Przede wszystkim jest dość bolesny, a po drugie nie jest polecany w ogóle dla pań ze słabymi naczyńkami, ponieważ momentalnie tworzą się wybroczyny.

Jak pokazuje dzisiejsza wiedza bańki chińskie były używane już w Chinach ponad 3000 lat temu!. Były nieodłączną częścią lecznictwa Dalekiego Wschodu. Pomagały m.in. :

-usunąć zaburzenia czynności narządów wewnętrznych,
-uśmierzyć ból,
-wyleczyć chorobę lub wspomóc leczenie,
-leczyć dolegliwości układu oddechowego,
-przy dolegliwościach o podłożu wirusowym, przeważnie niewrażliwych na antybiotyki, daje nadspodziewanie dobre wyniki,  w przypadku ostrych i przewlekłych   infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych oraz astmy oskrzelowej

Zabieg masażu bańkami chińskimi ma podłoże w starożytnej medycyny chińskiej i polega na zastosowaniu wytwarzanego przez nie podciśnienia.

Polepsza krążenie krwi i przemianę materii widocznie przyczyniając się do ograniczenia tkanki tłuszczowej. Do tego wyraźnie relaksuje i uspokaja. Zaleca się go osobom przemęczonym, prowadzącym mało ruchliwy bądź siedzący tryb życia, po intensywnych i wyczerpujących ćwiczeniach oraz w trakcie kuracji odchudzającej.

 

Ogólne przyczyna tworzenia się cellulitu:

 • wewnętrzne, czyli uwarunkowania genetyczne, dysfunkcje w układzie endokrynogennym (estrogeny), zaburzenia metabolizmu, krążenia żylnego i limfatycznego,
 • zewnętrzne, czyli nieprawidłowa, niezdrowa dieta, stres, brak aktywności fizycznej, nałogi, stosowanie używek.

Po zabiegu skóra może być, a raczej na pewno będzie, zaczerwieniona i możemy odczuwać przyjemne ciepło, nie jest to jednak przyczyna do zmartwień, wręcz przeciwnie - to prawidłowy odruch wskazujący na to, że nasza skóra jest rozluźniona i lepiej ukrwiona. To silne przekrwienie daje niesamowite efekty naprawcze, poprawia elastyczność, ujędrnia i wygładza skórę. W związku z tym bardzo dobrze sprawdza się nie tylko jako kuracja antycellulitowa, lecz także ujędrniający i kształtujący sylwetkę. Powstałe po masażu wybroczyny wchłaniają się zwykle w ciągu kilku dni i nie stanowią przeciwwskazania do wykonywania kolejnych zabiegów. Jeśli po takim masażu pojawią się dłuższe lub uporczywe bóle należy wziąć gorący prysznic.
 

W celu uzyskania najlepszych rezultatów, zabieg ten należy wykonywać w serii 10-12 zabiegów, nie rzadziej niż co 3 dni - nie należy wykonywać go codziennie.

 

Środki ostrożności do wykonania masażu bańką chińską :

Nie wolno stawiać baniek w okolicy serca, dużych naczyń krwionośnych, oczu, uszu, nosa, brodawek piersiowych, żołądka, żylaków, na skórę uszkodzoną lub zmienioną chorobowo, na znamionach barwnikowych oraz u kobiet ciężarnych na brzuch, podbrzusze i w okolicy lędźwiowej. Nie powinno się stawiać baniek w miejscach, w których skóra bezpośrednio powleka kości: czyli bezpośrednio na kręgosłup, mostek czy łopatki.

 

Przeciwwskazania do zabiegu bańką chińską:

 • zaburzenia krzepliwości krwi, np. u cukrzyków,hemofilia,
 • skłonności do wylewów podskórnych czy obrzęków,
 • podwyższona temperatura ciała, gorączka ((powyżej 38,5°C),
 • przerwanie ciągłości i stany zapalne skóry (uczulenia, egzemy),
 • wysiękowe zapalenie stawów, żylaki,
 • ciąża,
 • stwardnienie rozsiane,
 • cera naczynkowa,
 • choroby nowotworowe i zakaźne.

 

Większość pań jest usatysfakcjonowana z efektów po wykonaniu serii zabiegów. Zdarzyły się jednak panie, które twierdziły, że "mi to nie pomaga". Ciężko jednak jednoznacznie stwierdzić czy wina leży po stronie niewłaściwie wykonanego masażu bańkami czy może jest konsekwencją tego, że sam masaż nie pomoże skoro nadal nie stosujemy zalecanych nawyków żywieniowych i nadal spędzamy godziny siedząc przed TV.

 

gallery/masaż bańką chińską
gallery/masaż bańką chinską