masaż relaksacyjny - w swojej istocie podobny do masażu klasycznego, różniący się jednak długością trwania poszczególnych technik, co powiązane jest z efektem relaksu, który chcemy osiągnąć. Taki wariant masażu w szczególności oddziaływuje na układ nerwowy - likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet wspomaga walkę z bezsennością.
masaż klasyczny to chyba najpopularniejszy typ masażu stosowany do całościowej poprawy kondycji naszego ciała. Bywa mniej lub bardziej intensywny. Regeneruje mięśnie, normalizuje napięcie mięśniowe, pogłębia elastyczność tkanek, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy. Niweluje stany bólowe oraz zwieksza ruchomość.
masaż izometryczny specjalistyczna postać masażu, wdrażana po złamaniach, unieruchomieniach oraz w sytuacjach wymagających zwiększenia masy mięśniowej. Jest to metoda momentami bolesna - bo oparta na intensywnej pracy z mięśniem podczas skurczu izometrycznego. Procedura ta ukierunkowana jest w głównej mierze na rozwój siły i masy mięśniowej, choć stosowanie jej wpływa dodatkowo na redukcję tkanki tłuszczowej, przez co uwielbiana jest przez sportowców.
masaż aromaterapeutyczny to zabieg wykonywany z zastosowaniem olejków aromatycznych (eterycznych), który spaja leczniczą potęgę masażu z indywidualnymi właściwościami olejku, dobranego dla konkretnej osoby i w określonym celu. Jest jedną z najprzyjemniejszych odmian masażu, która zapewnia odnowę biologiczną organizmu.
masaż goracymi kamieniami - chyba najprzyjemniesza forma masażu , choć niepolecana latem, dostarczająca niesamowitych wrazeń. Ciepło rozgrzanych kamieni wulkanicznych, nie tylko pozwala nam ukoić zmysły ale również wpływa prozdrowotnie na skórę oraz znajdujące się w jej obrębie struktury. Fantastyczny relaks, w szczególności w chłodne dni.
masaż twarzy a w szczególności japoński masaż twarzy, to coraz bardziej poszukiwana forma liftingu skóry bez skalpela. Japoński masaż twarzy, z elementami Kobido, świetnie napina mięśnie i odżywia skórę, przez co ma tak porządane działanie liftingujące. Jest jednym z najstarszych masaży na świecie. Doskonale wspólgra z zabiegami mezoterapii igłowej, potęguje jej działanie, jak również oddziaływuje na cały organizm.
masaż bańką chińską - powstał już ok. 3000 lat pne. Niesamowicie popularny w walce z cellulitem, jak również w bólach mięśni. Masaz bańką chińską obecnie zastepowany jest masażem podciśnieniowym - dermomasażem (lipodermologia). Dermomasaż daje lepsze efekty w "prasowaniu skóry" i pozbyciu się grudek cellulitowych.
zabiegi borowinowe - podstawowymi wskazaniami do zastosowania okładów borowinowych są stany zapalne narządów ruchu, a także choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe. Borowina, określana często "czarnym złotem" unaocznia pozytywne działanie przy zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa, w zespołach bólowych szyjnych, barkowych i lędźwiowych, w obrzękach po stłuczeniach, złamaniach, zwichnięciach. Znakomicie zdaje egzamin w chorobach układu nerwowego (rwie kulszowej, porażeniach i niedowładach, uszkodzeniach nerwów obwodowych oraz układu krążenia (np. przy miażdżycowym zwężeniu naczyń).
terapia IASTM zwana terapią powięziową (narzędziową) albo Instrument Assisted Soft Tissue Mobilization - terapia narzędziowa tkanek miękkich oraz specyficzna diagnostyka oparta na prostym "skanowaniu" struktur mięśniowo-powięziowych. Wykorzystano tu doskonały efekt rezonowania, będący fenomenem stali chirurgicznej, z której wykonane są właśnie narzędzia do przeprowadzania tego rodzaju terapii. Narzędzia te w sposób szybki i precyzyjny mogą pomóc zlokalizować powstałe z różnych przyczyn subtelne i patologiczne zmiany. Jest to najprosciej mówiac praca z powięzią oraz otaczajacymi ja tkankami.
floosing - zabieg flossingu to wciąż rozwijająca się, specjalna technika owijania/bandażowania, która szybko i skutecznie wpływa na poprawę stanów chorobowych/patologicznych związanych z ograniczeniem/zmniejszeniem zakresu ruchu jak również tych, związanych z bólem odczuwanym podczas trnimgu czy nawet najprostszego ruchu. Jest to nowatorska technika pracy z różnymi strukturami, na które nie zawsze da się wpłynąć manualnie.
terapia manualna czyli popularnie znana pod nazwą jako nastawienie kręgów. Jest to specjalistyczna manipulacja w obrębie stawów kręgosłupa lub kończyn.