Fale Radiowe RF na ciało

Fale Radiowe na ciało - fale radiowe RF

 

Radiofrekwencja to promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych, tzn. od 3Hz do 3THz. W zabiegach kosmetycznych wykorzystuje się fale radiowe (RF) wysokiej częstotliwości, najczęściej 0,5-7MHz. Głębokość wnikania promieniowania przez skórę jest tym mniejsza, im wyższa jest częstotliwość fali. Zabieg falami radiowymi wykorzystuje efekt podgrzania tkanek, który powstaje w wyniku przepływu przez skórę prądu wysokiej częstotliwości. Urządzenia, emitujące fale radiowe RF, wykorzystywane w gabinetach kosmetycznych, zazwyczaj podnoszą temperaturę do około 40- 45°C. Fale radiowe RF znalazły zastosowanie również w kosmetologii, głównie w zabiegach nieinwazyjnego odmładzania skóry oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Główne jednak wykorzystywane są do walki z cellulitem, który jest zmorą wielu pań a także i młodych dziewczyn. Cellulit to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej czego efektem jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry ud, bioder, kolan, pośladków, ramion, brzucha a nawet sutków. Cellulit posiada 8 na 10 kobiet, bez względu na wiek, wagę czy styl życia a pozbycie się go nie jest wcale takie proste, choć jednakże możliwe. Podstawową sprawą przed rozpoczęciem walki z cellulitem jest rozpoznanie przyczyny jego powstawania. Na początku musimy się więc dowiedzieć jaki mamy rodzaj cellulitu oraz  sobie zdac sprawę, że sprawcą pomarańczowej skórki może być nie tylko otyłość ale także kilka innych czynników. Więcej o cellulicie znajdziesz tutaj : CELLULIT

Fale Radiowe RF - podział

  • Monopolarne – występują tu dwie elektrody. Jedna z nich, elektroda bierna (uziemiająca), styka się z ciałem pacjenta. Druga emituje promieniowanie o częstotliwości fal radiowych, które dociera przez ciało do elektrody biernej. Głębokość i obszar podgrzania w tej metodzie jest większy niż w pozostałych.
  • Bipolarne – przy takim układzie mamy dwie elektrody czynne, które umieszczone są blisko siebie, najczęściej na jednej głowicy. Energia przepływa między elektrodami, a także pod nimi. Głębokość wnikania fali zależy od odległości elektrod od siebie i jest ściśle określona, zazwyczaj jest to 1-4mm.
  • Multipolarne – taki układ zawiera przynajmniej 3 elektrody, z których jedna pełni rolę elektrody dodatniej, pozostałe są ujemne. Multipolarne fale radiowe są kombinacją elektrod mono- i bipolarnych.

Fale Radiowe - działanie


Z wiekiem, włókien kolagenowych w skórze właściwej jest coraz mniej. Ulegają one rozciągnięciu, a ich struktura staje się nieuporządkowana. Ciepło wytworzone w skórze pod wpływem fal radiowych powoduje, w zależności od czasu i mocy działania, skrócenie i zagęszczenie kolagenu co skutkuje ponownym napięciem włókien kolagenowych oraz stymulacją fibroblastów do tworzenia nowego kolagenu i elastyny. Tutaj zaczyna się proces regeneracji. Zwiększa się gęstość, elastyczność i napięcie skóry. Wytworzone przez fale radiowe ciepło Wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych, przez co poprawia się odżywienie i utlenienie skóry, a także jej metabolizm. W efekcie skóra staje się bardziej jędrna. Jeśli chodzi o redukcję tkanki tłuszczowej to wytworzone przez fale radiowe ciepło indukuje w tkankach tłuszczowych proces selektywnej termolipolizy, który prowadzi do rozkładu trójglicerydów, zawartych w adipocytach, na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol - co przyspiesza metabolizm i skutkuje redukcją tkanki tłuszczowej. Tłuszcz przemieszcza się do przestrzeni międzykomórkowej a potem przedostaje do układu krwionośnego i limfatycznego, jest trawiony przez wątrobę i wydalany przez nerki i system trawienny.

Kiedy zabiegowi poddajemy nasze ciało to fale radiowe RF wnikają w skórę na głębokość około 2 cm, nagrzewają komórki tłuszczowe i włókna kolagenowe, dzięki czemu, ulegają one skróceniu, a wynikiem takiego działania jest widoczne ujędrnienie oraz napięcie skóry.
Fale radiowe stymulują również komórki skóry (fibroblasty) do produkcji kolagenu i elastyny, których produkcja zmniejsza się wraz z wiekiem.
Zabieg z użyciem radiofrekwencji znajduje zastosowanie nie tylko w przypadku skóry dojrzałej z widocznymi oznakami starzenia, ale również tej po 30 roku życia, jako pewnego rodzaju profilaktyka w pobudzeniu produkcji włókien.

Zabiegi falami radiowymi na ciało - zastosowanie :

  • konturowania ciała,
  • redukcji cellulitu,
  • zmniejszania obwodu poszczególnych partii ciała - wyszczuplanie
  • obkurczania i ujędrniania skóry ciała.

Przeciwwskazania do zabiegu falami radiowymi RF :

• kobiety ciężarne,
• stosowanie na okolicę brzucha (podczas menstruacji),
• aparaty słuchowe, stymulator serca, wszelkie inne elektroniczne urządzenia w ciele,
• wszelkie metalowe lub elektroniczne urządzenia medyczne czy implanty w ciele,
• posiadanie wkładki wewnątrzmacicznej (UID),
• posiadanie złotych implantów drucianych,
• choroba lub zapalenie skóry,
• nie należy stosować na górnej powiece, okolicy jabłka Adama i w innych nadmiernie wrażliwych okolicach,
• nowotwory skóry, inne choroby nowotworowe
• widoczne duże żylaki,
• zapalenie żył,
• zaburzenia krążenia obwodowego,
• złote nici (po okresie dwóch lat od zabiegu po konsultacji z lekarzem),
• noszenie zegarka, naszyjnika lub innej metalowej biżuterii

Zabiegi z użyciem fal radiowych są ciągle ulepszane i modyfikowane, a także kojarzone z innymi metodami, aby dawać lepsze efekty. Najczęściej zabieg falami radiowymi łączy się z liposukcją ultradźwiękową, bądź vaccum (tzw. pompą ssącą). Oba zabiegi znajdują się również w naszej ofercie.

 

 

gallery/fale radiowe ciało
gallery/fale radiowe w kielcach
gallery/fale radiowe kielce