Mezoterapia Bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa - co to jest

 

Za twórcę mezoterapii uważa się francuskiego lekarza Michela Pistora, który w 1952 roku zaczął leczyć swoich pacjentów wstrzykując im leki bezpośrednio w okolice chorych miejsc. Uważał, że dzięki temu lekarstwo zadziała szybciej i efektywniej, ponieważ pominie drogę pokarmową, układ krążenia i wątrobę. Obecnie z jej dobrodziejstw korzystają min. cierpiący z powodu kontuzji stawów i mięśni sportowcy, ludzie uskarżający się na bóle migrenowe, czy przewlekłe bóle reumatyczne, neuralgie, zaburzenia krążenia krwi. Coraz częściej jest ona również stosowana jako jedna z podstawowych metod w medycynie estetycznej poprawiając wydatnie wygląd i jakość skóry. Mezoterapia niedawno dotarła również i do Polski. a szczególnie do gabinetów kosmetycznych gdzie z dobrymi skutkami leczy się m.in. wiotką, starzejącą się i pomarszczoną skórę twarzy, szyi, dekoltu i ramion, cellulit na brzuchu, udach, czy pośladkach, rozstępy. Czym więc jest ta mezoterapia?

 

Mezoterapia bezigłowa jest to najnowocześniejszy, nieinwazyjny system odmładzania skóry oraz redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej.

Stanowi alternatywę dla klasycznej mezoterapii igłowej. Mezoterapia bezigłowa jest innowacyjną metodą, polegającą na transporcie substancji czynnych w głąb skóry właściwej. Umożliwia nam to kilka czynników. Są to m.in. : pole elektryczne, wykorzystujące zjawisko elektroporacji oraz fale ultradźwiękowe (w przypadku sonoforezy, która również często uznawana jest za odmianę mezoterapii). Jest to jedyna z niewielu metod dająca możliwość doboru koktajli zabiegowych dostosowanych do potrzeb i wymagań klienta. Klasyczna mezoterapia bezigłowa wykorzystuje w swoim działaniu dwa zjawiska fizyczne - zjawisko elektroporacji oraz zjawisko elektroforezy. Pierwsze z nich, zwane elektroporacją, polega ona na oddziaływaniu krótkich impulsów napięcia elektrycznego na komórki i tkanki, powodując specyficzne zmiany prowadzące do zwiększenia przepuszczalności skóry. Drugie ze zjawiski - czyli elektroforeza - to zjawisko fizyczne, w którym podczas transportu prądu stałego dochodzi do przenoszenia substancji jonowych przez skórę. Ze względu, iż oba te zjawiska zachodzą jednocześnie, pozwala to na znaczące zwiększenie ilości i głębokości wnikania substancji aktywnych aplikowanych zewnętrznie za pomocą specjalnej głowicy do tege celu przeznaczonej.
Technologia jest wykorzystywana w zabiegach antycellulitowych, zmniejszających rozstępy, a także w terapiach przywracających skórze jędrność, kuracjach regenerujących, nawilżających i odmładzających.
W zwiazku z tym, że podczas zabiegu nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry, nie ma też ryzyka pojawienia się podrażnień, drgania mięśni czy stanów zapalnych. Jest to metoda całkowicie bezinwazyjna i niewymagająca zastosowania np. żelu przewodzącego. Zastosowane w zabiegu substancje mogą mieć postać jonowaną, niejonowaną i lipidową - każda o dowolnej wielkości molekularnej.

Rodzaje mezoterapii w kosmetyce

 

Mezoterapia bezigłowa – jest to nowa, potwierdzona naukowo, metoda ułatwiająca przenikanie substancji odżywczych w głąb skóry wykorzystując zjawisko elektroporacji.

Mezoterapia mikroigłowa – do wykonania mezoterapii mikroigłowej niezbędny jest kartridż oraz urządzenie, które ma możliwość regulacji prędkości pracy igieł od 60 do 170 uderzeń na sekundę. Poprzez stalowe igiełki dochodzi do delikatnej perforacji naskórka, bez ryzyka uszkodzenia naczyń krwionośnych.

Derma roller – to system dostarczania substancji rewitalizujących do skóry za pomocą obrotowego wałeczka wzbogaconego o drobne igiełki. Długość igiełek wynosi od 0,25 do 2,00 mm i jest dobierana indywidualnie przez kosmetyczkę w zalezności od miejsca zastosowania i grubosci skóry.

Sonoforeza – również (choć nie zawsze) uznawana za odmianę mezoterapii bezigłowej. Sam mechanizm działania jest podobny do mezoterapii bezigłowej, z tą różnicą, że czynnikiem zwiększającym przepuszczalność błon komórkowych w sonoforezie są tylko ultradźwięki (bez prądu stałego), tak więc nie zachodzi tutaj proces elektroporacji.

Jonoforeza – błędnie uznawana za odmianę mezoterapii. Od mezoterapii bezigłowej, też wykorzystującej prąd elektryczny, jonoforezę odróżnia inny mechanizm transportu cząstek, co warunkuje też inny skład stosowanych preparatów.

 

Mezoterapia bezigłowa - opis działania

 

Skojarzone działanie zarówno elektroporacji jak i elektorforezy tworzy falę elektromagnetyczną co zapewnia głębokie i równomierne wnikanie substancji aktywnych w skórę. Fala elektromagnetyczna występuje w postaci impulsów. Dociera ona do wnętrza skóry, jak również poprzez błonę komórkową do wnętrza komórki, co powoduje, że terapia jest bardzo efektywna. Impulsy elektryczne możemy regulować, możemy zmieniać ich częstotliwość, długość i rodzaj. Dzięki temu mamy możliwość zastosowania odpowiedniej charakterystyki impulsu w konkretnej sytuacji, w zależności od rodzaju skóry, czy części ciała.
Takie połączenie gwarantuje szybkie i widoczne rezultaty jak chociażby w redukcji zmarszczek czy linii, np. fałd nosowo-wargowych. Dotyczy to również tzw. "kurzych łapek", w zabiegach liftujących, poprawiających koloryt i strukturę skóry.

Podstawowym celem mezoterapii bezigłowej jest odmładzanie, normalizowanie, rewitalizowanie, nawilżanie, tonizowanie, rozjaśnianie plam, spłycanie zmarszczek, lifting oraz redukcja cellulitu, tkanki tłuszczowej, rozstępów, ujędrnienie biustu.

Mezoterapia bezigłowa w terapii przeciwzmarszczkowej.

 

Mezoterapia bezigłowa to bardzo bezpieczny zabieg a jednocześnie niesamowicie komfortowy dla osoby, która się mu poddała. W standartowej i powszechnie znanej kosmetyce, z zastosowaniem typowych, zabiegów nie jesteśmy w stanie dostarczyć skórze odpowiednich składników odżywczych, gdyż nie pozwala na to warstwa rogowa naszego naskórka. I tutaj własnie, dzięki zastosowaniu najpierw peelingu ( np. kawitacyjnego lub mikrodermabrazji ) i odpowiedniej fali elektromagnetycznej pory otwierają się a do wnętrza skóry oraz przez błonę komórkową do wnętrza komórki przedostają się potrzebne substancje aktywne.

W tym przypadku zabieg mezoterapii bezigłowej dobrze jest właśnei połączyć jest z mikrodermabrazja diamentową. Dzięki zastosowaniu takiej metody pory w skórze otwierają się i do jej wnętrza przedostają się potrzebne substancje aktywne. Tkanka zostaje odżywiona, wydrenowana z toksyn, dotleniona oraz pobudzona do wytwarzania kolagenu i elastyny.

Rodzaje zmarszczek :

  • Zmarszczki mimiczne - pojawiają się najwcześniej, wynikają z ruchów mięśni twarzy: kiedy się śmiejemy, kiedy marszczymy brwi itd.
  • Zmarszczki grawitacyjne - spowodowane są naturalnym procesem starzenia się skóry, związane są z przyciąganiem ziemskim.
  • Zmarszczki strukturalne - mają związek z trybem życia, czynnikami genetycznymi oraz wpływem na skórę szkodliwego działania promieni słonecznych.

Mezoterapia bezigłowa w terapii antycellulitowej i na tkankę tłuszczową.

 

Dzięki możliwości regulacji mocy impulsu możemy skutecznie zadziałać na głębiej położone warstwy tkanki tłuszczowej a dobierając odpowiedni koktajl substancji aktywnych osiągamy redukcję tkanki tłuszczowej, cellulitu, rozstępów czy ujędrnienie biustu.

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii :

  •     ciąża,
  •     metalowe elementy w ciele,
  •     choroby serca,
  •     rozrusznik serca,
  •     choroby żył,
  •     epilepsja,
  •     nadwrażliwość skóry, stany zapalne.


Mezoterapia bezigłowa zapewnia regenerację skóry na poziomie komórkowym. Zwalcza cellulit, likwiduje zwiotczenia, odmładza i widocznie poprawia jej wygląd. Aby kuracja była skuteczna należy wykonać od 6 do 10 zabiegów. Zabieg jest bezbolesny, nie towarzyszy mu poczucie dyskomfortu. Mezoterapię bezigłową wykonuje się w serii od 6 do 10 zabiegów, raz w tygodniu.

gallery/mezoterapia bezigłowa kielce
gallery/mezoterapia bezigłowa w kielcach

Mało, delikatnie i we właściwe miejsce - czyli "odżywka w strzykawce" oto zasada działania mezoterapii.

To metoda leczenia znana i powszechnie stosowana we Francji

i coraz bardziej popularna w Polsce.

gallery/dermaroller kielce
gallery/mezoterapia mikroigłowa kielce